Edward Rokosz - rysunek, malarstwo, płaskorzeźba, formy przestrzenne

Edward Rokosz

Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - dyplom w zakresie malarstwa ściennego. Po studiach realizował murale i sgraffita na Pomorzu, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Od końca lat 80-tych mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie zrealizował wiele zleceń z zakresu rzeźby i malarstwa ściennego oraz prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. 
"Głównym zagadnieniem moich prac jest rytm i przepływ ruchu. (...) Rzadko nadaję tytuły moim pracom. Ważne by widz odbierał sztukę poprzez pryzmat własnej wyobraźni, nie będąc pod wpływem moich interpretacji. Brak tytułu otwiera drogę do dialogu."

Sarajo Berman Rokosz

Kształciła się w kierunku tańca, co zaowocowało otrzymaniem tytułu magistra sztuk pięknych w Kalifornijskim Instytucie Sztuki oraz tytułu licencjata na Uniwersytecie Wschodniej Karoliny. Cztery dekady pracowała jako tancerka, choreografka, nauczycielka tańca, performerka.

Od 25 lat jest nauczycielką terapii ciała: Mindful Biodynamics (dokładnie Biodynamiczna Terapia Czaszkowo-Krzyżowa). Od około roku praktykuje nowy rodzaj tańca - z gliną.