Twarze Galerii 1991-2011 20-lecie Galerii na Piętrze

2011-04-08

Czytaj więcej

Wystawa członków Stowarzyszenia ERA ART z Gdyni -ERA ART w Koszalinie

2011-05-20

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART powstało w Gdyni w 1996 roku. Jako animator kultury chce spełnić oczekiwania mieszkańców Trójmiasta i turystów, przez zapewnienie im bezpośredniego kontaktu za sztuką krajową i zagraniczną, organizując wystawy i wydarzenia artystyczne. Dwie największe cykliczne imprezy organizowane przez ERA ART to Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej oraz Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej.

Czytaj więcej

Symetria i Asymetria - wystawa zbiorowa

2011-09-09

Pomysłodawcami i kuratorami wystawy są: prof. Andrzej Gieraga i prof. Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder z Łodzi. Prace wykonane są w różnych technikach: malarstwo, rysunek, rzeźba, kolaż, techniki własne, warunkiem formalnym jest ukazanie tematu w formacie 30 x 30 cm.

Czytaj więcej

Krzysztof Musiał - Miasto

2011-10-21

Krzysztof Musiał urodził się w 1972 r. w Słubicach. w 2001 r. ukończył Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu - dyplomem z wyróżnieniem, w pracowni malarstwa prof. Jana Świtki. Aneks z malarstwa ściennego uzyskał w pracowni prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Jest absolwentem Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dwukrotny finalista konkursu "Obraz Roku".Jego dorobek twórczy kształtuje wiele wystaw indywidualnych (m.in. Poznań, Wrocław, Warszawa, Wiesbaden) oraz zbiorowych (m.in. Kraków, Łódź, Londyn, Glasgow, Barcelona)

Czytaj więcej

Borys Kisielewski - Energia Vitae

2011-11-19

Borys Kisielewski urodził się w 1941 r. w Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankiwsk). Studiował na Uniwersytecie Sztuki w Moskwie. W 1968 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Artystyczno-Graficznym Instytutu Pedagogicznego w Moskwie w pracowni prof. Wasilija Jefanowa.
Oprócz wszechstronnej działalności pedagogicznej zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, rzeźbą, metaloplastyką, witrażem.
Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów w Kołomyi, Moskwie, Kijowie, Sewastopolu oraz licznych kolekcjach prywatnych.
Od 1991 roku mieszkał i tworzył w Koszalinie. Zmarł w 2013 roku.

Czytaj więcej

Wigilia z artystami

2011-12-16

Czytaj więcej